Kurz The Power of Kettlebell

zde se nacházíte:
Úvod > The Power of Kettlebell

Jedná se o první a jediný kurz v České republice založený na principech IKFF - International Kettlebell and Fitness Federation, za kterými stojí Steve Cotter. Propojuje silové principy školy Pavla Tsatsoulina a vytrvalostní principy ruské Girjevik školy. Steve je jedním z nejlepších cvičitelů a učitelů Kettlebell v současné době, držitelem neoficiálních světových rekordů ve dřepech na jedné noze, cvičenec smíšených bojových umění (MMA), qigongu, body-mind fitness, mobility a flexibility.

Cvičení s kettlebell je velice komplexní, zlepšuje držení těla, sílu jeho středu, celkovou sílu a mobilitu. Je to dobrý nástroj pro zlepšení dynamiky, síly, stability a motoriky. Rovněž funguje jako účinný nástroj pro rozvoj výbušné síly, tak jako nástroj pro intenzivní kondiční, kardiovaskulární trénink. Kettlebell je svatý grál v old-schoolovém i moderního přístupu ke cvičení a nejen ve fitness světě. Jedná se o jeden ze základních pilířů funkčního tréninku, se kterým můžete zdravě zvyšovat svou kondici. 

Náš učitel Miroslav Telecký je v současné době jediný certifikovaný lektor IKFF v ČR - bývalý vrcholový atlet (mistr ČR ve skoku o tyči), pohybový specialista, mover, školitel sportovních kurzů s více než 25ti letou zkušeností ze sportu a 10ti letou trenérskou praxí.

Na kurzu podrobně probereme: 

▪ zasády používání kettlebell, bezpečnost, nastavení
▪ základní cviky a progrese cviků na mobilitu pohybových uzlů 
▪ správné principy silového dýchání
▪ vytrvalostní principy a „Ekonomické dýchání“ v delším dechovém cyklu s koulí
▪ kyčelní dominance v rámci silového sportu
▪ základní principy silového strečingu, příprava těla do optimální pozice
▪ stabilizace lopatky a centrování ramenního pletence v rámci jednotlivých cviků, dlouhodobá prevence    zranění a stabilizace ramenního kloubu
▪ Deadlift (mrtvý tah) - jeden z nejznámějších konvenčních cviků
▪ Swing - jeden z nejpoužívanějších balistických cviků, power swing, swing s přinožením, jednoruční swing  ▪ páka, zlomená páka (přípravné cviky na Windmill a Bent Press)
▪ Get up neboli TGU - Turkysh Get Up (Turecký vztyk) - král silového posilování, svatý grál komplexní síly
▪ přípravné cviky na TGU (svatozář, poloviční TGU, nahý TGU)
▪ Goblet squat (pohárový dřep) - jeden ze základních a nejdůležitějších cviků, který aktivuje svaly pánevního dna
▪ programming ( jakým způsobem dávkovat, periodizovat a s jakou váhou cvičit)

  • Datum kurzu: 7. 10. 2023
  • Délka kurzu: 5 hodin
  • Cena: 2990 Kč
  • Přihláška

Náplň kurzu:

Naučíte se zásády používání kettlebell, bezpečnost, nastavení.V rámci semináře budou učeny základní cviky a progrese cviků na mobilitu pohybových uzlů, a to především kyčelního kloubu a ramenního pletence.Dále se zde naučíte správné principy silového dýchání, a to nejen při balistickém pohybu s koulí. Rovněž se naučíte vytrvalostní principy a „Ekonomické dýchání“ v delším cyklu „Long cycle” s koulí.

Co Vám kurz přinese?

Díky kurzu si osvojíte znalosti a dovednosti cvičení s kettlebell, periodizaci, základní nastavení tréninku, metodickou řadu (postupné kroky vedoucí ke správnému zvládnutí techniky a zvyšování zátěže), ekonomičnost pohybu a dechové principy.

Pro koho je kurz určen:

Kurz cvičení se železnou koulí je určený jak pro instruktory a trenéry fitness, tak pro ostatní sportovní nadšence, kteří se chtějí s kettlebell seznámit. Všichni tito cvičenci totiž staví na stejných základech, kterými je mobilita, síla a stabilita, síla nohou, síla středu těla.

Proč absolvovat kurz v Euforii

Sledujeme nejnovější trendy týkající se cvičebních pomůcek, nářadí i tréninkových metod a seznamujeme s nimi i naše studenty.

Kurzy probíhají v příjemném prostředí na našich fitness pobočkách na Praze 4, 5 a 8.

Kurzy vedou mezinárodně vzdělaní, zkušení a úspěšní trenéři, kteří se s Vámi rádi podělí o své vědomosti.

Máte dotaz nebo potřebujete poradit?

Nechte nám na sebe kontakt a my se Vám brzy ozveme.

Při zpracování Vašeho požadavku se řídíme nařízením o Ochraně osobních údajů.